Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie ogłasza nabór w ramach działania
2.7 Lubelskie MŚP na rynkach zagranicznych
Wyniki
EFRR
FELU.02.07-IP.01-002/23

2.7 Lubelskie MŚP na rynkach zagranicznych - nabór konkurencyjny

02.11.2023

Zestawienie złożonych wniosków

W ramach naboru nr FELU.02.07-IP.01-002/23, Działania 2.7 Lubelskie MŚP na rynkach zagranicznych, Priorytetu II Transformacja gospodarcza i cyfrowa regionu, programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 złożono 49 wniosków o dofinansowanie na wartość wnioskowanego wsparcia 8 886 198,63 PLN. Wysokość alokacji przeznaczonej na nabór (w tym rezerwa 10%) wynosi 11 248 815,00 PLN.

12.12.2023

Wynik oceny formalnej

Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie informuje, że w dniu 12 grudnia 2023 roku Uchwałą nr DXXIX/9309/2023 Zarządu Województwa Lubelskiego została zatwierdzona Lista ocenionych projektów na etapie oceny formalnej w ramach naboru nr FELU.02.07-IP.01-002/23, Działania 2.7 Lubelskie MŚP na rynkach zagranicznych, Priorytetu II Transformacja gospodarcza i cyfrowa regionu, programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.

23.01.2024

Wynik oceny merytorycznej

Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie informuje, że w dniu 23 stycznia 2024 roku Uchwałą nr DXLI/9546/2024 Zarząd Województwa Lubelskiego zatwierdził wyniki oceny merytorycznej i dokonał wyboru projektów do dofinansowania w ramach naboru nr FELU.02.07-IP.01-002/23, Działania 2.7 Lubelskie MŚP na rynkach zagranicznych, Priorytetu II Transformacja gospodarcza i cyfrowa regionu, programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.

29.02.2024

Wykaz zawartych umów

Informacja dotycząca listy zawartych umów o dofinansowanie dla naboru nr FELU.02.07-IP.01-002/23 Działania 2.7 Lubelskie MŚP na rynkach zagranicznych, Priorytetu II Transformacja gospodarcza i cyfrowa regionu, programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.

PDF 100 kB

Obowiązuje od 29.03.2024 Poprzednie wersje

Poprzednie wersje

Wykaz zawartych umów

Szczegóły naboru

DLA KOGO

  • Przedsiębiorstwa
  • wyłącznie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (zgodnie z definicją zawartą w Załączniku I do Rozporządzenia 651/2014)

NA CO

  • Rozwój działalności i umiędzynarodowienie MŚP, w tym inwestycje produkcyjne

Udział w targach i wystawach o charakterze międzynarodowym oraz w misjach gospodarczych.

Jak się ubiegać

Jak składać wniosek?

Wypełnienie i złożenie wniosku oraz załączników odbywa się za pomocą generatora wniosków WOD2021.

Instytucja ogłaszająca nabór

Oni odpowiedzą na Twoje pytania

Punkt Kontaktowy - Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie
Lublin, ul. Wojciechowska 9a
  • Regulamin wyboru projektów nie określa limitu w ilości uczestników misji wyjazdowych czy uczestnictwa w targach jako wystawca ze strony Wnioskodawcy. Należy jednak pamiętać, że kwalifikowalność danego wydatku uzależniona jest od zasadności jego poniesienia (wydatek musi być niezbędny do realizacji projektu) oraz zgodności z: Regulaminem, SZOP, FEL 2021-2027, Wytycznymi dotyczącymi kwalifikowalności wydatków na lata 2021-2027, celami Działania i projektu.

    Na etapie oceny merytorycznej w ramach kryterium „Kwalifikowalność wydatków projektu zgodnie z Regulaminem wyboru projektów oraz zgodność projektu z Działaniem” ocenie podlegać będzie m.in. czy wskazane w projekcie wydatki kwalifikowalne są racjonalne, adekwatne oraz uzasadnione w stosunku do zaplanowanych przez wnioskodawcę działań i celów projektu oraz celów określonych dla Działania. Przez „wydatki racjonalne” należy rozumieć, że ich wysokość musi być dostosowana do
    zakresu zaplanowanych działań i czynności, które będą realizowane w ramach projektu. Wydatki nie mogą być zawyżone ani zaniżone. Przez „adekwatne” należy rozumieć, że zaplanowane zadania projektowe w ramach projektu, są właściwe w stosunku do oczekiwanych rezultatów projektu i celów Działania, zapewniają realizację zakresu rzeczowego projektu. Przez „wydatki uzasadnione” należy rozumieć, że są niezbędne i bezpośrednio związane z realizacją zaplanowanych w projekcie działań uznanych za kwalifikowalne. Wnioskodawca jest zobowiązany wykazać konieczność poniesienia wszystkich kosztów kwalifikowalnych.

    Data zadania pytania: 12.09.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 12.09.2023
  • Zgodnie z zał. nr 5 do Regulaminu wyboru projektów do wniosku należy obligatoryjnie przedłożyć strategię biznesową w zakresie umiędzynarodowienia działalności przedsiębiorstwa lub plan rozwoju przedsiębiorstwa lub inny równoważny dokument. Z przedłożonych dokumentów musi jasno wynikać, że w planach rozwoju firmy uwzględniono działania mające na celu skuteczną i efektywną internacjonalizację przedsiębiorstwa. Dokumenty złożone w ramach tego załącznika muszą zawierać rzetelne, pogłębione analizy elementów wykazanych i opisanych w kryterium specyficznym wyboru projektów „Zgodność projektu z dokumentami strategicznymi wnioskodawcy”, które stanowią załącznik nr 8 do Regulaminu wyboru projektów. Regulamin nie określa żadnych technicznych wytycznych dotyczących wykonawcy oraz objętości ww. dokumentów.

    Data zadania pytania: 12.09.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 12.09.2023
  • Zgodnie z Regulaminem wyboru projektów wsparcie skierowane jest na internacjonalizację MŚP z województwa lubelskiego w celu wzrostu eksportu produktów i usług, w szczególności wysokiej techniki. Internacjonalizacja może obejmować wyłącznie udział w targach i wystawach o charakterze międzynarodowym oraz w misjach gospodarczych, mających na celu nawiązanie kontaktów biznesowych oraz zdobycie nowych rynków zbytu, kanałów dystrybucji (w tym elektronicznych hurtowych i detalicznych kanałów dystrybucji). Wsparcie ma na celu również stymulowanie wdrażania w przedsiębiorstwach kompleksowych strategii eksportowych oraz poprawę pozycji lubelskich przedsiębiorstw w światowych łańcuchach dostaw. W związku z powyższym nie ma przeciwskazań aby ubiegał się Pan o dofinasowanie w ramach działania 2.7, z zastrzeżeniem, że firma musi posiadać siedzibę/oddział w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej – stałe miejsce wykonywania działalności gospodarczej lub dodatkowe stałe miejsce wykonywania działalności gospodarczej na terenie województwa lubelskiego najpóźniej w dniu ogłoszenia naboru, a miejsce siedziby/oddziału lub w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej – stałe miejsce wykonywania działalności gospodarczej lub dodatkowe stałe miejsce wykonywania działalności gospodarczej na dzień ogłoszenia naboru musi zostać wykazane w dokumencie rejestrowym wnioskodawcy.

    Data zadania pytania: 12.09.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 12.09.2023
  • Zgodnie z Regulaminem wyboru projektów nie ma przeciwskazań, aby ubiegał się Pan o dofinasowanie w ramach działania 2.7, z zastrzeżeniem, że firma musi posiadać siedzibę/oddział w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej – stałe miejsce wykonywania działalności gospodarczej lub dodatkowe stałe miejsce wykonywania działalności gospodarczej na terenie województwa lubelskiego najpóźniej w dniu ogłoszenia naboru, a miejsce siedziby/oddziału lub w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej – stałe miejsce wykonywania działalności gospodarczej lub dodatkowe stałe miejsce wykonywania działalności gospodarczej na dzień ogłoszenia naboru musi zostać wykazane w dokumencie rejestrowym wnioskodawcy.

    Data zadania pytania: 12.09.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 12.09.2023
  • Zgodnie z Regulaminem wyboru projektów internacjonalizacja może obejmować zarówno udział w targach i wystawach o charakterze międzynarodowym oraz w misjach gospodarczych, mających na celu nawiązanie kontaktów biznesowych oraz zdobycie nowych rynków zbytu, kanałów dystrybucji (w tym elektronicznych hurtowych i detalicznych kanałów dystrybucji). W związku z powyższym może Pani wziąć udział w targach oraz misjach gospodarczych i kwalifikować je jako dwa odrębne zadania. Natomiast organizacja misji gospodarczych nie jest wydatkiem kwalifikowalnym, kwalifikowany jest wyłącznie udział w misji.

    Data zadania pytania: 12.09.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 12.09.2023
  • Udział Wnioskodawcy jako wystawcy we wskazanym przez Panią wydarzeniu jakim będzie Międzynarodowy Kongres Medycyny Weterynaryjnej może co do zasady wpisywać się w typy projektów podlegające wsparciu zgodnie z treścią Regulaminu jako udział w wydarzeniach targowo-wystawienniczych, o ile będzie miał na celu poprawę dostępu do rynków zagranicznych czy umiędzynarodowienie działalności, nawiązanie kontaktów i/lub kontraktów biznesowych z partnerami z zagranicy i promocję oferty wnioskodawcy. Ponadto przypominamy, iż wnioskodawca zobowiązany jest do wyboru wszystkich adekwatnych do zakresu projektu wskaźników produktu oraz rezultatu oraz że ww. wskaźniki określają w jakim stopniu projekt realizuje cele Działania. Jednoczenie zwracamy uwagę, że tylko na podstawie całościowej oceny projektu można jednoznacznie potwierdzić, czy projekt kwalifikuje się do wsparcia.

    Data zadania pytania: 12.09.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 12.09.2023
  • Informujemy, że w ramach Działania 2.7, z uwagi na objęcie kosztów pomocą publiczną oraz pomocą de minimis obowiązują regulacje, o których mowa zarówno w Rozporządzeniu 651/2014, jak i Rozporządzeniu 1407/2013 tj. ww. rozporządzenia nie mają zastosowania do pomocy przyznawanej na działalność związaną z wywozem do państw trzecich lub państw członkowskich, a mianowicie pomocy bezpośrednio związanej z ilością wywożonych produktów, tworzeniem i prowadzeniem sieci dystrybucyjnej lub innymi wydatkami bieżącymi związanymi z prowadzeniem działalności wywozowej.

    Rozporządzenie 1407/2013 doprecyzowuje, że „Niniejsze rozporządzenie nie powinno mieć zastosowania do pomocy wywozowej ani pomocy uwarunkowanej pierwszeństwem korzystania
    z krajowych towarów lub usług w stosunku do towarów lub usług pochodzących z przywozu. Pomocy wywozowej nie stanowi zasadniczo pomoc na pokrycie kosztów uczestnictwa w targach handlowych bądź pomoc na pokrycie kosztów badań lub usług doradczych potrzebnych do wprowadzenia nowego lub istniejącego już produktu na nowy rynek w innym państwie członkowskim lub w państwie niebędącym członkiem UE.”

    Natomiast Rozporządzenie 651/2014 doprecyzowuje, że „Niniejsze rozporządzenie nie powinno mieć zastosowania do pomocy uwarunkowanej pierwszeństwem użycia produktów krajowych w stosunku do produktów przywożonych ani do pomocy na działalność związaną z wywozem. Nie powinno mieć zwłaszcza zastosowania do pomocy na tworzenie i funkcjonowanie sieci dystrybucji w innych państwach. Pomoc na pokrycie kosztów uczestnictwa w targach handlowych bądź kosztów badań lub usług doradczych potrzebnych do wprowadzenia nowego lub już istniejącego produktu na nowy rynek
    w innym państwie członkowskim lub w kraju trzecim nie stanowi zazwyczaj pomocy na działalność związaną z wywozem.”

    Zgodnie z kryteriami wyboru projektów pomoc nie może zostać przyznana w zakresie w jakim jest wyłączona ze wsparcia na podstawie art. 1 ust. 2 - 5 Rozporządzenia Komisji 651/2014 oraz w art. 1 ust. 1 Rozporządzenia Komisji 1407/2013.

    Tym samym, w ramach naboru obowiązują regulacje i wyłączenia określone w ww. rozporządzeniach
    i koszty w projekcie podlegają ocenie w ww. zakresie.

    Nie mniej jednak zastosowanie i uwzględnienie w ocenie projektów ww. regulacji nie jest równoznaczne z zastosowaniem konkluzji wydanych przez PARP w zakresie uznawania konkretnych kosztów za niekwalifikowalne.

    Data zadania pytania: 20.09.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 20.09.2023
  • Informujemy, że wsparcie w ramach naboru skierowane jest na internacjonalizację MŚP z województwa lubelskiego w celu wzrostu eksportu produktów i usług, w szczególności wysokiej techniki. Internacjonalizacja może obejmować wyłącznie udział w targach i wystawach o charakterze międzynarodowym oraz w misjach gospodarczych, mających na celu nawiązanie kontaktów biznesowych oraz zdobycie nowych rynków zbytu, kanałów dystrybucji (w tym elektronicznych hurtowych i detalicznych kanałów dystrybucji).

    Należy mieć na uwadze, że wskazane w projekcie wydatki kwalifikowalne muszą być racjonalne, adekwatne oraz uzasadnione w stosunku do zaplanowanych przez wnioskodawcę działań i celów projektu oraz celów określonych dla Działania. Udział wnioskodawcy w tych samych targach w znikomym stopniu miałby wpływ na cele Działania (o ile w ogóle miałby taki wpływ), które są określone poprzez wskaźniki projektu. W tym kontekście brak jest zasadności ponownego uczestnictwa w tych samych targach. Ponadto koszty ponownego udziału w tych samych targach, w takim przypadku nie byłyby zgodne z celami Działania.

    Data zadania pytania: 20.09.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 20.09.2023
  • Informujemy, że zgodnie z katalogiem kosztów kwalifikowanych wymienionym w rozdziale 5.4. Regulaminu wyboru projektów, nie jest możliwym zakwalifikowanie kosztów diet do kosztów kwalifikowanych.

    Data zadania pytania: 20.09.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 20.09.2023
  • Informujemy, że zgodnie z Regulaminem wyboru projektów do dofinansowania w ramach naboru FELU.02.07-IP.01-002/23 wyjazdy na targi mogą być realizowane w dowolnym Państwie i nie ma wymogu, aby targi branżowe odbywały się na nowym rynku dla wnioskodawcy, na którym nie prowadzi działalności, jak również nie ma wymogu aby kontakty/kontrakty biznesowe dotyczyły wyłącznie kontrahentów ze wskazanych nowych rynków. Do wskaźników „Liczba kontraktów handlowych zagranicznych podpisanych przez przedsiębiorstwa wsparte w zakresie internacjonalizacji” oraz „Liczba kontaktów biznesowych” wlicza się wszystkich kontrahentów pozyskanych w wyniku realizacji projektu, niezależnie czy rynek jest nowy. Natomiast wskaźnik „Liczba przedsiębiorstw, które weszły na nowe zagraniczne rynki” rozliczany jest na podstawie kontraktów handlowych z podmiotami z rynku, na którym wnioskodawca dotychczas nie prowadził działalności.

    Data zadania pytania: 20.09.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 20.09.2023
  • W związku z powyższym samodzielne zaprojektowanie i budowa stoiska jest kosztem niekwalifikowalnym.

    Wnioskodawca w zakresie ponoszenia wydatków zobowiązany jest do przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców, a także do działania w sposób przejrzysty i proporcjonalny – zgodnie z procedurami określonymi w Podrozdziale 3.2 Zasada konkurencyjności Wytycznych dotyczących kwalifikowalności wydatków na lata 2021-2027, z zastrzeżeniem wyłączeń, o których mowa w sekcji 3.2.1 (Podrozdział 3.2) ww. Wytycznych.

    Dodatkowo kwestie kwalifikowalności wydatków w sposób szczegółowy i wyczerpujący reguluje Umowa o dofinansowanie Projektu (§ 10).

    Data zadania pytania: 20.09.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 20.09.2023
  • Informujemy, że w ramach naboru za „nowy rynek” uznajemy rynek, na którym Wnioskodawca do tej pory nie prowadził sprzedaży (żadnego produktu).

    Data zadania pytania: 20.09.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 20.09.2023
  • Zgodnie z zał. nr 8 do Regulaminu w ramach kryterium merytorycznego technicznego „Wykonalność techniczna i organizacyjna projektu” ocenie podlega czy wybrany wariant realizacji projektu jest wykonalny organizacyjnie, technicznie i pod względem zasobów osobowych zgodnie z proponowanym harmonogramem. W przypadku produktu, który na moment składania dokumentacji i jej oceny nie istnieję, odpowiedź w ww. Kryterium jest negatywna. Mając na uwadze powyższe nie może być przedmiotem projektu promocja nieistniejącego jeszcze produktu, tym bardziej będącego przedmiotem projektu badawczego, które to projekty mogą kończyć się niepowodzeniem i brakiem finalnego produktu możliwego do komercjalizacji. Projekt może natomiast dotyczyć produktu, który jest już w ofercie firmy.

    Data zadania pytania: 09.10.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 09.10.2023
  • Zgodnie z Regulaminem kwalifikowalne są „koszty usług związanych z wykonaniem indywidualnych materiałów promujących ofertę wnioskodawcy na danej wystawie lub targach lub misji gospodarczej wraz z tłumaczeniem np. katalogi, ulotki, prezentacje multimedialne, w tym reklamy;”. Materiały promujące ofertę muszą posiadać nie tylko informacje o firmie Wnioskodawcy, ale także informacje z jaką ofertą dany Wnioskodawca uczestniczy w targach/wystawach. Koszty materiałów, które nie zawierają opisanych powyżej informacji, zostaną uznane za niekwalifikowalne. Poczęstunek dla kontrahentów podczas targów również będzie kosztem niekwalifikowanym. Ponadto Wnioskodawca zobowiązany jest do wykonania dokumentacji zdjęciowej materiałów promujących ofertę Wnioskodawcy na targach i przedłożenia jej na etapie rozliczania poniesionych wydatków.

    Data zadania pytania: 09.10.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 09.10.2023
  • Informujemy, że zgodnie z załącznikiem nr 8 do Regulaminu „Wnioskodawca otrzyma punkty tylko w przypadku, gdy odprowadza podatek dochodowy do Urzędu Skarbowego na terenie województwa lubelskiego”. Powyższe kryterium będzie weryfikowane na podstawie zeznania podatkowego złożonego za ostatni zamknięty okres obrachunkowy lub dokument potwierdzający zapłatę zaliczki na podatek dochodowy. W związku z tym przelewy z Urzędu Skarbowego potwierdzające zwrot nadpłaconego podatku VAT nie można uznać za taki dokument.

    Data zadania pytania: 09.10.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 09.10.2023
  • Regulamin nie definiuje pojęcia misji gospodarczej. Zgodnie z praktyką przyjmuje się, że misja gospodarcza jest to służbowy wyjazd zagraniczny przedstawicieli firmy przeprowadzany w celu nawiązania kontaktów handlowych z wybranymi potencjalnymi partnerami biznesowymi, umożliwiają poznanie obyczajów handlowych danego kraju, jego preferencji i wymagań oraz wzięcia udziału w zorganizowanych spotkaniach branżowych lub bezpośrednich, w tym także zwiedzanie wybranych targów bądź wystaw. Misje stanowią bezpośrednią formą docierania do odpowiedniego potencjalnego partnera biznesowego w naturalnym miejscu jego działalności i pozwalają na zapoznanie się nie tylko z jego możliwościami ale i naturalnym otoczeniem biznesowym i prawnym.

    Targi to miejsce spotkań handlowych organizowanych regularnie w ustalonych odstępach czasu, o ograniczonym z góry czasie trwania. Ich zadaniem jest umożliwienie uczestnikom zaprezentowania oferty w celu dokonania transakcji handlowych. Udział w targach w roli wystawcy stanowi efektywne narzędzie promocji i marketingu oferowanych produktów/usług oraz komunikacji biznesowej.

    W ramach Działania 2.7 wsparcie skierowane jest na internacjonalizację MŚP z województwa lubelskiego. Mając na uwadze zapisy Regulaminu, Rozdz. 4.2 Cel postępowania: „Internacjonalizacja może obejmować wyłącznie udział w targach i wystawach o charakterze międzynarodowym oraz w misjach gospodarczych, mających na celu nawiązanie kontaktów biznesowych oraz zdobycie nowych rynków zbytu, kanałów dystrybucji (w tym elektronicznych hurtowych i detalicznych kanałów dystrybucji).” Powyższe oznacza, że aby projekt był zgodny z celami Działania 2.5 oraz przyczyniał się do realizacji rezultatów zaplanowanych w Programie musi obejmować udział wnioskodawcy jako wystawcy w targach i wystawach o charakterze międzynarodowym oraz dodatkowo może obejmować udział w misjach gospodarczych, mających na celu nawiązanie kontaktów biznesowych oraz zdobycie nowych rynków zbytu lub kanałów dystrybucji.

    W ramach udziału w misjach gospodarczych kosztem kwalifikowalnym mogą być opłaty za wstęp na wybrane targi i/lub wystawy, w charakterze zwiedzającego, dla wnioskodawcy uczestniczącego w misji gospodarczej oraz koszty związane z dojazdem i zakwaterowaniem.

    Data zadania pytania: 09.10.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 09.10.2023
  • Informujemy, że uzyskane dofinansowanie, na inne projekty niż planowany do realizacji w Działaniu 2.7 nie stoi na przeszkodzie w ubieganiu się o dofinansowanie, przy czym nie mogą być finansowane koszty będące przedmiotem finansowania w innym projekcie. Jednocześnie Działanie 2.7 objęte jest w części pomocą de minimis. Zgodnie z art. 3 ust. 2 Rozporządzenia 1407/2013 Całkowita kwota pomocy de minimis przyznanej przez państwo członkowskie jednemu przedsiębiorstwu nie może przekroczyć 200.000 EUR w okresie trzech lat podatkowych. Całkowita kwota pomocy de minimis przyznanej przez państwo członkowskie jednemu przedsiębiorstwu prowadzącemu działalność zarobkową w zakresie drogowego transportu towarów nie może przekroczyć 100.000 EUR w okresie trzech lat podatkowych. Oznacza to, że spółka może ubiegać się o dofinansowanie w ramach Działania 2.7 wyłącznie w granicach ww. limitu.

    Data zadania pytania: 09.10.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 09.10.2023

Dokumenty

Aktualności

  • 22.08.2023

    Na podstawie Uchwały nr CDXCIV/8671/2023 Zarządu Województwa Lubelskiego z dnia 16.08.2023 r. w sprawie przyjęcia i udostępnienia Regulaminu wyboru projektów do dofinansowania w sposób konkurencyjny, Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie informuje, że został ogłoszony nabór nr FELU.02.07-IP.01-002/23 w ramach Działania 2.7 Lubelskie MŚP na rynkach zagranicznych programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 (nabór konkurencyjny).

    Wnioski można składać od dnia 18.09.2023 r. do dnia 02.10.2023 r.

  • 26.09.2023

    Wydłużenie terminu naboru

    Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie informuje, że w dniu 26 września 2023 roku Uchwałą nr DVI/8904/2023 Zarządu Województwa Lubelskiego został wydłużony termin naboru wniosków nr FELU.02.07-IP.01-002/23. Wnioski można składać do dnia 31.10.2023 r.

    Zaktualizowany w powyższym zakresie Regulamin wyboru projektów znajduje się poowyżej.

Finanse

Poziom dofinansowania
do 50%
Forma wsparcia
Dotacja
Rodzaj pomocy
De minimis, Publiczna
Typ naboru
Konkurencyjny

Termin naboru

start

18.09.2023

koniec

31.10.2023

Wyniki

23.01.2024

Instytucja ogłaszająca nabór

Oni odpowiedzą na Twoje pytania

Punkt Kontaktowy - Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie
Lublin, ul. Wojciechowska 9a