W dniu 25 lipca 2024 r. w siedzibie Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski wręczył umowy o dofinansowanie projektów w zakresie transformacji cyfrowej lubelskich mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Działania 2.4 Funduszy Europejskich dla Lubelskiego 2021-2027.

Cyfrowa transformacja MŚP

W trakcie wydarzenia nastąpiło wręczenie 24 umów o dofinansowanie projektów wybranych w wyniku naboru w ramach Działania 2.4 Cyfryzacja lubelskich MŚP. Projekty dotyczą transformacji cyfrowej MŚP, zaś jako dodatkowy element projektów możliwe było uwzględnienie wsparcia rozwoju kompetencji cyfrowych.

Wręczone umowy opiewają na ponad 25,3 mln zł, z czego ponad 13,5 mln zł to wsparcie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Umowy wręczono poniżej wymienionym 24 beneficjentom: Przedsiębiorstwo Techniczno-Handlowe ROLTEX Sp. z o.o., EURO-FORUM Agnieszka Gudków, Marek Gudków Sp.j., IReast Sp. z o.o., Robert Lewczyk – Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „FARO”, AMLSEC Sp. z o.o., Smart Care Sp. z o.o., HAP Armatura Grupa SBS Sp. z o.o., Krystian Klementowicz Krystian Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe, MITS Sp. z o.o., MSCG Sp. z o.o., FCAPP S.A., M.M. Bujak Mateusz Bujak, Leincar ADR Daniel Świerczewski, AVANT Fabryka Porcelitu Jerzy Bujanowicz, HOBO SYSTEMS Sp. z o.o., LLAMOJI Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe OKSAN Andrzej Tabała, Krzysztof Gruszczyk Natura Ekspert, Zakład Produkcyjny BEMPRESA Sp. z o.o., WIMAR Wiśniewski Mariusz, POWIŚLE A. Pietras M. Pietras J. Pietras Sp.j., OPTIMAL SYSTEM Sławomir Więsyk, IBIF.PL Kowalski Pawełczak Spółka Komandytowo-Akcyjna, Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa „Wisła”.

Kto mógł ubiegać się o dofinansowanie projektu?

O dofinansowanie ubiegać mogły się wyłącznie małe przedsiębiorstwa, mikroprzedsiębiorstwa oraz średnie przedsiębiorstwa.

Dofinansowanie uzyskały projekty w zakresie:

  • wdrożenia specjalistycznych rozwiązań cyfrowych (rozwiązania „szyte na miarę”),
    a dotyczące w szczególności zmiany modeli biznesowych w kierunku rozwoju Przemysłu 4.0 i gospodarki opartej na danych,
  • cyfryzacji przedsiębiorstw,
  • zwiększania wykorzystania systemów procesowych,
  • wsparcia przestawienia się firm na cyfrowy łańcuch dostaw i wprowadzania produktów i usług opartych na TIK do codziennej działalności,
  • digitalizacji procesów eksportowych,
  • wzmocnienia potencjału przedsiębiorstw do ponownego wykorzystania informacji lub współdzielenia zasobów przedsiębiorstw,
  • wsparcia rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa.
Żyjemy w czasach dynamicznych zmian i ogromnego postępu technologicznego, w szczególności w obszarze cyfryzacji. Współczesne przedsiębiorstwa muszą nieustannie dostosowywać swoje działania, aby sprostać rosnącym wymaganiom konkurencyjnego rynku. Inwestowanie w nowoczesny rozwój to klucz do osiągnięcia ich przewagi w branży, która przekłada się na wprowadzanie na rynek innowacyjnych produktów i usług. Dzięki wsparciu Funduszy Europejskich możemy umożliwić firmom realizację ambitnych planów aby mogły rozwijać się w duchu nowoczesności
Popiersie mężczyzny w średnim wieku

Jarosław Stawiarski
Marszałek Województwa Lubelskiego

Kto skorzysta?

W wyniku realizacji planowanych projektów szacuje się, że 473 osoby zostaną objęte szkoleniami w zakresie kompetencji cyfrowych, a ponad 300 tys. mieszkańców naszego województwa skorzysta z nowych i zmodernizowanych usług, produktów i procesów cyfrowych opracowanych przez przedsiębiorstwa.