Mam pytanie dotyczące kryterium specyficznego dostępu nr 1: Wnioskodawca jest podmiotem uprawnionym do ubiegania się o dofinansowanie. Czy wnioskodawcą może być osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, która posiada wpis do KRAZ oraz RIS? Czy jako typ beneficjenta takiego Wnioskodawcę można wykazać jako partnera społecznego? Jest to firma działająca głównie w branży szkoleniowej realizującej szkolenia i projekty dla osób zagrożonych wykluczeniem, bezrobotnych, pracujących. Na swoim koncie ma wiele projektów partnerskich z innymi firmami, organizacjami pozarządowymi.

Zgodnie z kryterium specyficznym dostępu nr 1: Wnioskodawca jest podmiotem uprawnionym do ubiegania się o dofinansowanie. Wnioskodawcami uprawnionymi do ubiegania się o dofinansowanie są:
a) Jednostki samorządu terytorialnego,
b) Jednostki organizacyjne działające w imieniu jednostek samorządu terytorialnego,
c) Związki, porozumienia i stowarzyszenia JST,
d) Instytucje pomocy i integracji społecznej,
e) Podmioty świadczące usługi społeczne użyteczności publicznej,
f) Podmioty ekonomii społecznej,
g) Podmioty reintegracyjne,
h) Instytucje rynku pracy,
i) Ochotnicze Hufce Pracy,
j) Organizacje pozarządowe,
k) Kościoły i związki wyznaniowe.

Zgodnie z Ustawą z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2024 r. poz. 475), Instytucjami rynku pracy realizującymi zadania określone w ustawie są:

1) publiczne służby zatrudnienia;
2) Ochotnicze Hufce Pracy;
3) agencje zatrudnienia;
4) instytucje szkoleniowe;
5) instytucje dialogu społecznego;
6) instytucje partnerstwa lokalnego.

W związku z powyższym podmiot posiadający wpis do KRAZ oraz RIS należy do katalogu instytucji rynku pracy, a tym samym jest podmiotem uprawnionym do ubiegania się o dofinansowania w ramach naboru nr FELU.08.01-IP.02-001/24.

Data zadania pytania: 27.06.2024
Data udzielenia odpowiedzi: 27.06.2024

Pytanie wystepuje w następujących naborach