-
- Czy może być niższa?
Stawki wskazane w Załączniku nr 9 do Regulaminu wyboru projektów do dofinansowania są stawkami maksymalnymi, co oznacza że poszczególne koszty w budżecie projektu nie powinny przekraczać ich wysokości. Wnioskodawca sporządzając wniosek o dofinansowanie projektu jest zobowiązany dokonać rzetelnego i racjonalnego szacowania kosztów.
-
- Czy możliwa jest opieka w formie „niani” – opieka indywidualna, umowa pomiędzy UP, a osobą sprawującą opiekę, czy też w grę wchodzi wyłącznie żłobek, przedszkole itp.?
Zgodnie z zapisami Kryterium specyficznego dostępu nr 7 zadania w ramach projektu typu 2 w zakresie sprawowania opieki nad dzieckiem lub członkiem rodziny mogą być realizowane wyłącznie poprzez instytucje realizujące działania w zakresie opieki nad dziećmi lub osobami wymagającymi wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Wobec powyższego niania prowadząca działalność gospodarczą nie spełnia warunków powyższego kryterium.
-
- Czy realizując w ramach jednego projektu typ 1, 2, 3 wkład własny należy liczyć jako 15%?
Zgodnie z Kryterium specyficznym dostępu nr 11 „Minimalny wkład własny wniesiony przez Beneficjenta i/lub Partnera wynosi:
- Typ projektu nr 2 -15% wartości projektu,
- Typ projektu nr 1,3,4,5 – 5% wartości projektu.”
Biorąc pod uwagę kwalifikowalną kwotę w ramach każdego zadania należy:
Z każdego zadania kwotowo obliczyć wysokość wkładu własnego w zależności od typu projektu w które wpisuje się dane zadanie.
Suma tak wyliczonych kwot wkładu własnego wszystkich zadań w projekcie powinna zostać wpisana w polu wysokość wkładu własnego. System automatycznie wyliczy % wkładu własnego na całym projekcie.
Ważne jest zawarcie wyliczenia wkładu własnego w uzasadnieniu wydatków w złożonym wniosku o dofinansowanie projektu.
Data zadania pytania: 22.05.2023
Data udzielenia odpowiedzi: 22.05.2023