Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie (ul. Grottgera 4, 20-029 Lublin, tel. 81 44 16 600, e-mail: info@lubelskie.pl), zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej funduszeue.lubelskie.pl.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- zamieszczone publikacje w formacie PDF nie są dostępne cyfrowo w całości;
- opublikowane są skany dokumentów, które posiadają dostępną wersję w formie pliku word/Excel;
- na stronie umieszczane są dokumenty od innych podmiotów, które mogą nie spełniać wymagań dostępności.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Deklarację sporządzono dnia:
- Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny przy wykorzystaniu narzędzi wspomagających Tingtun Checke, WAVE oraz analizy strony i podstron w oparciu o Listę kontrolną do samodzielnego badania dostępności cyfrowej stron internetowych.
Raport przeglądu dostępności strony www.funduszeue.pl.pdf
Skróty klawiszowe
Na stronie internetowej można korzystać za standardowych skrótów klawiaturowych.
Dodatkowe skróty klawiaturowe
dostępne w serwisie:
ESC - Zamykanie trybu pełnoekranowego obrazka.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrowej tej strony internetowej możesz zgłosić do Tina Sobczyk e-mailem tina.sobczyk@lubelskie.pl, telefonicznie 81 441 67 41.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów. Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Marszałek Województwa Lubelskiego
- Adres: ul. A. Grottgera 4; 20-029 Lublin
- e-mail: info@lubelskie.pl
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Siedziba urzędu
Do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie możesz dotrzeć komunikacją miejską. W pobliżu są przystanki przy skrzyżowaniu ulic Lipowa, Krakowskie Przedmieście i Aleje Racławickie.
Do urzędu należy kierować się w stronę Placu Teatralnego, przy którym znajduje się Centrum Spotkania Kultur.
-
Wejście główne
Główne wejście do budynku siedziby urzędu znajduje się od ul. Grottgera 4. Wejście boczne znajduje się z prawej strony budynku od strony ul. Marii Curie-Skłodowskiej.
Wejście główne prowadzi przez duże przeszklone drzwi. Po prawej stronie przed wejściem do budynku znajduje się domofon, który pozwala na przywołanie portiera.
Przestrzenie komunikacyjne budynku wolne są od barier poziomych i pionowych (komunikacja pozioma – korytarze na jednym poziomie, komunikacja pionowa – windy).
Urząd zapewnia informację na temat rozkładu pomieszczeń poszczególnych departamentów:
- w sposób wizualny - tablica informacyjna znajdującą się po prawej stronie wejścia głównego;
- w sposób głosowy – informacja otrzymana w Kancelarii Ogólnej (punkt obsługi klienta), w portierni oraz za pomocą systemu nawigacyjnego TOTUPOINT.
-
Kancelaria Ogólna i portiernia
Do Kancelarii Ogólnej kieruj się po pokonaniu ok. 5 metrów, idąc na wprost od wejścia głównego, a następnie skręć w prawo. W Kancelarii Ogólnej dowiesz się, gdzie załatwisz swoją sprawę. Portiernia znajduje się po lewej stronie od wejścia głównego.
-
Windy
Na wprost wejścia głównego znajdują się cztery windy oraz jedna winda na prawo, po przejściu holu głównego za przeszkolonymi, oznaczonymi drzwiami i jedna winda na lewo, po przejściu holu głównego również za przeszklonymi, oznaczonymi drzwiami. Windy wyposażone są w przyciski opisane alfabetem Braille’a. Przycisk poziomu zero (na którym znajduje się wejście główne) jest wyróżniony otoczką w odblaskowym kolorze.
Windy wyposażone są w system dźwiękowy informujący o numerze piętra. Przy windach bocznych znajdują się klatki schodowe, którymi można wejść na poszczególne piętra urzędu. Początek i koniec biegu schodów oznaczone są naklejonymi taśmami.
-
Toalety
Na każdym piętrze są 2 toalety przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami, usytuowane w prawej i lewej części budynku.
-
Miejsce parkingowe dla osoby z niepełnosprawnościami
Miejsce parkingowe dla osoby z niepełnosprawnościami jest wyznaczone na poziomie - 1 (minus jeden) garażu, do którego wjazd znajduje się po lewej stronie wejścia głównego do budynku przy ul. Grottgera 4. Po wjeździe na parking należy nacisnąć guzik przywołujący portiera. Zachęcamy, aby osoba z niepełnosprawnościami, chcąca skorzystać z miejsca parkingowego poinformowała o swojej wizycie w urzędzie pod nr tel. 81 441 65 00 co najmniej dzień wcześniej.
W pobliżu urzędu znajdują się oznakowane miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami przy ulicach oraz ogólnodostępne parkingi podziemne.
ul. Stefczyka 3b, 20-151 Lublin – siedziba Departamentu Zarzadzania Programami Regionalnymi
Do siedziby Departamentu Zarządzania Programami Regionalnymi oraz Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej. Najbliższy przystanek autobusowy przy ul. Związkowej znajduje się w odległości ok. 250 m od budynku.
Przed budynkiem znajduje się ogólnodostępny parking z wydzielonymi miejscami dla osób z niepełnosprawnościami, bezpośrednio przy podjeździe prowadzącym do głównego wejścia do budynku. Wejście do budynku jest szerokie, prowadzi przez automatycznie otwierane drzwi, oznakowane i przystosowane dla osób poruszających się na wózkach. Wejście jest zadaszone. Przy drzwiach zamontowany jest przycisk, który służy do automatycznego otwierania drzwi.
Po wejściu do budynku, na wprost znajduje się winda. Winda wyposażona jest w sygnalizację dźwiękową. Panel w windzie posiada oznaczenia w alfabecie Braille’a. Umieszczony jest w zasięgu ręki osoby poruszającej się na wózku. Na ścianie bocznej windy zainstalowana jest poręcz. Przed wejściem jak i po wyjściu z windy zachowana jest przestrzeń zapewniająca swobodę manewrowania wózkiem.
Na parterze, po lewej stronie, od wejścia znajduje się portiernia czynna 7 dni w tygodniu, całą dobę lub wg obowiązującego harmonogramu czasu pracy portierów (harmonogram dostępny w Biurze Bezpieczeństwa UMWL, kontakt tel. 81 4416 750, email: biurobezpieczenstwa@lubelskie.pl).
Toaleta przystosowana dla potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową znajduje się na parterze budynku. Korytarze w budynku mają odpowiednią szerokość, pozwalającą na swobodne poruszanie się osób na wózkach. Klatki schodowe i korytarze są w odpowiedni sposób oświetlone.
Podłogi budynku są w kolorze szarym, ściany w kolorze jasnym, co zapewnia odpowiedni kontrast. Na klatce schodowej początek i koniec biegu schodów został oznaczony kontrastową taśmą antypoślizgową, a podłogę od wejścia głównego do windy oznaczono pasami ostrzegawczymi kontrastującymi z podłożem.
Sekretariat Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego znajduje się na I piętrze. Po wyjściu z windy należy kierować się na lewo. Sekretariat Departamentu Zarzadzania Programami Regionalnymi znajduje się na II. piętrze. Po wyjściu z windy należy kierować się na lewo.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Osobom ze szczególnymi potrzebami zapewniono także możliwość ewakuacji za pomocą oznaczenia dróg ewakuacyjnych czy specjalnie zamontowanych krzeseł ewakuacyjnych. Przeszkolono również osoby funkcyjne z zasad postępowania na wypadek ewakuacji i udzielono im stosownych instrukcji do obsługi krzeseł ewakuacyjnych.
Pozostałe lokalizacje, w których realizowane są zadania związane z obsługą funduszy unijnych
Opis architektoniczny budynków związanych z obsługą funduszy unijnych.pdf W przypadku ewakuacji z budynku, osobom z niepełnosprawnościami towarzyszą dyżurni piętra wyznaczeni do wykonywania czynności w zakresie ochrony przeciwpożarowej i ewakuacji. Osoby ewakuowane wyprowadzane są w wyznaczone miejsce bezpieczne na zewnątrz budynku.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
W celu skorzystania przez osoby zainteresowane pomocą tłumacza języka migowego PJM, SJM, SKOGN przy załatwianiu spraw w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie oraz w Filiach Urzędu w Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu, prosimy o:
- kontakt SMS/ MMS pod nr 661 166 190,
- poprzez inną osobę,
- telefonicznie pod nr 81 44 16 600 lub 661 166 190,
- przesłanie wiadomości faxem pod nr 81 44 16 649,
- przesłanie e-maila na adres: info@lubelskie.pl
Osoby zainteresowane pomocą tłumacza powinny zgłosić chęć skorzystania ze świadczenia ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się w sposób określony powyżej, co najmniej 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych. Wcześniejsze wskazanie sprawy ułatwi i przyspieszy jej załatwienie.
Urząd zapewnia możliwość skorzystania z przenośnej pętli indukcyjnej.
W budynku siedziby urzędu przy ul. A. Grottgera 4 i przed wejściem zainstalowano system wspomagający orientację przestrzenną oraz zwiększającego poziom bezpieczeństwa osób z niepełnosprawnościami w szczególności osób z dysfunkcją wzroku TOTUPOINT.
Do budynków i wszystkich pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.