Relacja ze szkolenia z dnia 6 listopada 2024 roku dla potencjalnych wnioskodawców organizowanego naboru w ramach Działania 11.2 Ochrona dziedzictwa naturalnego, bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój turystyki obszarów miejskich i ich obszarów funkcjonalnych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (typ projektu 1, 2, 3).
W dniu 6 listopada 2024 r. odbyło się szkolenie dla potencjalnych wnioskodawców naboru w ramach Działania 11.2 Ochrona dziedzictwa naturalnego, bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój turystyki obszarów miejskich i ich obszarów funkcjonalnych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych(typ projektu 1,2,3), które otworzył Pan Piotr Zych, Kierownik Oddziału Naboru i Oceny Projektów w Departamencie Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (DW EFRR).
Szkolenie zostało przeprowadzone przez kadrę DW EFRR oraz Oddział Kontroli Programów Regionalnych DS.EFRR. Spotkanie odbyło się w siedzibie Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie przy ul. Stefczyka 3b i obejmowało m.in. następujące tematy:
- kwalifikowalność wydatków,
- wymagania środowiskowe,
- polityki horyzontalne,
- zagadnienia dotyczące realizacji projektu (wnioski o płatność),
- nowa aplikacja WOD2021,
- omówienie najczęściej popełnianych błędów w poprzedniej perspektywie finansowej
2014-2020.
Szkolenia prowadzone przez pracowników DW EFRR dotyczące naborów są doskonałym źródłem wiedzy dla potencjalnych wnioskodawców, ponieważ podczas ich trwania zostaje przekazana wiedza w zakresie prawidłowej aplikacji wniosków do naborów oraz nabycie praktycznej wiedzy na temat wymagań proceduralnych dotyczących aplikowania o wsparcie. Informacje, które udzielili pracownicy Departamentu Kontroli i Audytu Wewnętrznego
w zakresie najczęściej popełnianych błędów w zamówieniach z zastosowaniem Ustawy Prawa Zamówień Publicznych oraz korekty finansowe w ramach EFRR pozwolą potencjalnym wnioskodawcom uniknąć ewentualnych uchybień, co przełoży się na przekazywanie wniosków o dofinansowanie z mniejszym ryzykiem wystąpienia błędów.