Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało materiał prezentujący efekty projektów realizowanych przy wsparciu Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

W Programie Wiedza Edukacja Rozwój {PO WER) 2014-2020 przewidziano ponad 300 mln euro na przedsięwzięcia z zakresu różnych obszarów i wymiarów edukacji, m.in. kształcenie zawodowe, cyfryzację edukacji, uczenie się przez całe życie czy edukację dla wszystkich. Zrealizowane projekty pozwoliły na wypracowanie, rozwój, przetestowanie i wdrożenie wielu nowatorskich rozwiązań, które trwale wzmocnią polskie środowisko edukacyjne. Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji, szkoły ćwiczeń, Krajowy System Danych Oświatowych, Zintegrowana Platforma Edukacyjna - to tylko niektóre z przykładów narzędzi, które poprawiły jakość edukacji w Polsce. Fundusze Europejskie okazały się również pomocne w sytuacjach kryzysowych. Wsparcie edukacji zdalnej w okresie pandemii koronawirusa nie byłoby możliwe bez zaangażowania Funduszy Europejskich.

Zrealizowane projekty pozwoliły na wypracowanie, rozwój, przetestowanie i wdrożenie wielu nowatorskich rozwiązań, które poprawiły jakość edukacji w Polsce, takie jak np. Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji, Specjalistyczne Centra Wspierające Edukację Włączającą, szkoły ćwiczeń, Krajowy System Danych Oświatowych czy Zintegrowana Platforma Edukacyjna i dostępne na niej e-materiały do wykorzystania przez uczniów i nauczycieli.