Konkursu 10.3 kształcenie ogólne - czy koordynator projektu może prowadzić zajęcia dla uczniów w ramach kosztów bezpośrednich? A jeśli tak to czy jego wynagrodzenie - zgodnie ze stawką zaszeregowania nauczyciela może być wykazane w kosztach bezpośrednich jako wkład własny?

Inne

Koordynator definitywnie nie może prowadzić zajęć dla uczniów, jego wynagrodzenie jest ponoszone w ramach kosztów pośrednich - jest to personel bezpośrednio zaangażowany w zarządzanie i jest to koszt administracyjny związany z techniczną obsługą projektu i wynagrodzenie koordynatora bezwzględnie nie może być wykazane jako wkład własny w kosztach bezpośrednich.

Kwestie związane z personelem projektu wskazane są w Regulaminie wyboru projektów w punkcie 4.4.1 Personel projektu. Wydatki związane z wynagrodzeniem personelu projektu są ponoszone zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności zgodnie z ustawą z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2022 r., poz. 1510 z późn. zm.), Kartą Nauczyciela, ale także z wewnętrznymi regulaminami zatrudniania i wynagradzania.

Ponadto Wnioskodawca wykazuje we wniosku o dofinansowanie projektu formę zaangażowania i szacunkowy wymiar czasu pracy personelu projektu niezbędnego do realizacji zadań merytorycznych (etat/liczba godzin), co jest podstawą do oceny zasadności i racjonalności wydatków związanych z personelem projektu. Szczegółowe zasady angażowania personelu projektu oraz katalog wydatków kwalifikowalnych w ramach wynagrodzenia personelu określa podrozdział 3.8 Wytycznych kwalifikowalności.

Należy pamiętać, że Wnioskodawca sporządzając wniosek o dofinansowanie projektu powinien działać zgodne z jego wewnętrznymi regulacjami. Instytucja Organizująca Konkurs zapewnia dodatkowe źródło finansowania przedsięwzięć, ale nie zmienia ani nie tworzy nowych przepisów w obszarze zatrudniania i wynagradzania.

Zgodnie z SZOP, w ramach niniejszego naboru wnioskodawca jest zobligowany do wniesienia wkładu własnego w wysokości minimum 10% wartości projektu. Wkładem własnym jest wkład beneficjenta do projektu (pieniężny lub niepieniężny), który nie zostanie beneficjentowi przekazany w formie dofinansowania (różnica między kwotą wydatków kwalifikowalnych a kwotą dofinansowania przekazaną beneficjentowi, zgodnie ze stopą dofinansowania dla projektu rozumianą jako procent dofinansowania wydatków kwalifikowalnych).

Wkład własny wnioskodawcy jest wykazywany we wniosku o dofinansowanie projektu, przy czym to wnioskodawca określa formę wniesienia wkładu własnego.

Data zadania pytania: 10.05.2023
Data udzielenia odpowiedzi: 16.05.2023

Pytanie wystepuje w następujących naborach