Zgodnie z Regulaminem naboru nr FELU.10.06-IZ.00-001/25 (3.2 Typy projektów pkt 2 ppkt 1) „Beneficjent w okresie realizacji projektu prowadzi biuro projektu (lub posiada siedzibę, filię, delegaturę, oddział czy inną prawnie dozwoloną formę organizacyjną działalności podmiotu) na terenie województwa lubelskiego z możliwością udostępnienia pełnej dokumentacji wdrażanego projektu oraz zapewniające uczestnikom projektu możliwość osobistego kontaktu z kadrą projektu”. Wymagania dotyczące partnerstwa reguluje rozdział 3.6 Regulaminu, który nie stanowi o wymogu posiadania siedziby przez partnera projektu na terenie województwa lubelskiego.
Zgodnie z definicją kryterium specyficznego dostępu nr 5, projekt skierowany jest do:
- placówek prowadzących kształcenie ustawiczne w formach pozaszkolnych, zgodnie z art. 117, ust. 1, pkt. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe Dz.U. z 2024 poz.737 z póżn.zm.) z terenu województwa lubelskiego, w tym:
- placówek kształcenia ustawicznego;
- centrów kształcenia zawodowego;
- branżowych centrów umiejętności.
- kadry (w tym nauczycieli) podmiotów wymienionych w pkt. 1.
Oznacza to, że wnioskodawca musi być placówką prowadzącą kształcenie ustawiczne w formach szkolnych z terenu województwa lubelskiego.
W przypadku, gdy partner będzie jednocześnie odbiorcą wsparcia to zgodnie z definicją przedmiotowego kryterium, również musi być placówką prowadzącą kształcenie ustawiczne w formach szkolnych z terenu województwa lubelskiego. Natomiast, jeśli zgodnie z kryterium specyficznym dostępu nr 8, projekt zakłada realizację działań we współpracy z co najmniej jednym z następujących podmiotów: uczelnia, pracodawca i będzie realizowany w formie partnerstwa zgodnie z art. 39 ustawy wdrożeniowej wówczas nie występuje wymóg posiadania siedziby przez partnera projektu na terenie województwa lubelskiego.
Data zadania pytania: 24.04.2025
Data udzielenia odpowiedzi: 30.04.2025