Zgodnie z zapisami Regulaminu wyboru projektów nr FELU.10.04-IZ.00-002/24 (Rozdział III. Wymagania w zakresie postępowania, Podrozdział 3.1 Podmioty uprawnione do ubiegania się o dofinansowanie) oraz z obowiązującym w ramach naboru kryterium specyficznym dostępu nr 1 Wnioskodawcą uprawnionym do ubiegania się o dofinansowanie projektu jest: a) szkoła/placówka oświatowa prowadząca kształcenie w oparciu o podstawę programową kształcenia zawodowego z terenu województwa lubelskiego
(z wyłączeniem szkół specjalnych) lub b) organ prowadzący podmiot wymieniony w lit. a.
Przedmiotowe kryterium odnosi się do Wnioskodawcy, w związku z czym Partnerem projektu może być podmiot, który nie wpisuje się w katalog wnioskodawców.
Należy mieć na uwadze, że w ramach kryterium ogólnego merytorycznego nr 7 Efektywność sposobu zarządzania projektem, w ramach lit. b) oceniany jest m. in. sposób zarządzania partnerstwem i racjonalność podziału zadań między partnerami. W tym aspekcie ocenie podlega opis struktury zarządzania projektem ze szczególnym uwzględnieniem roli partnerów oraz wskazanie zakresu zadań i ich podziału na zadania realizowane przez partnera wiodącego i pozostałych partnerów wraz z uzasadnieniem racjonalności podziału.
Podczas oceny projektu członkowie Komisji Oceny Projektów (KOP) zwracają uwagę, czy wnioskodawca zawarł informację o planowanym partnerstwie oraz partnerach we wniosku o dofinansowanie projektu w sposób wskazany w Instrukcji wypełniania wniosku o dofinansowanie.
Zgodnie z Rozdziałem 3.6 Wymagania dotyczące partnerstwa kwestia realizacji projektu partnerskiego została uregulowana w art. 39 ustawy wdrożeniowej, tj. ustawy o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021–2027 (Dz. U. poz. 1079).
Data zadania pytania: 22.02.2024
Data udzielenia odpowiedzi: 22.02.2024