Czy w ramach naboru można zaplanować wydatki dot. transportu uczestników z domu na zajęcia i z zajęć do domu? Duża część osób, która planowana jest do objęcia wsparciem nie posiada swojego środka transportu co oznacza, że jest wykluczona komunikacyjnie. Są to również osoby, które mają problemy z poruszaniem się ze względu na wiek czy rodzaj niepełnosprawności. Zaplanowanie takiego rodzaju wsparcia będzie działaniem przyczyniającym się do zmniejszenia dyskryminacji udziału w projekcie osobom starszym, osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom wykluczonym transportowo.

Kwestie merytoryczne

Zapewnienie transportu dla uczestników projektu będzie stanowiło koszt kwalifikowalny o ile racjonalność jego zapewnienia wynika ze specyficznych potrzeb grupy docelowej, co należy wykazać we wniosku.

Wnioskodawca powinien dokonać analizy problemów i potrzeb potencjalnych uczestników na obszarze realizacji projektu tak, aby realizowane wsparcie jak najlepiej odpowiadało zidentyfikowanym problemom i potrzebom. Zastosowana analiza pozwoli na dopasowanie oferty pomocy w taki sposób, aby odpowiadała na rzeczywiste potrzeby danego uczestnika projektu.

Zgodnie z kryterium specyficznym dostępu nr 7 projekt powinien być skierowany do grup wymagających określonego wsparcia, zgodnie z uzasadnieniem w ramach kryterium oceniane będzie, czy wnioskodawca zaplanował wsparcie w oparciu o indywidualną diagnozę potrzeb i cech dla każdego uczestnika projektu, z której wynikają formy wsparcia niezbędne do poprawy jego sytuacji

Ostateczna ocena kwalifikowalności wydatków w kontekście ich niezbędności i osiągnięcia zaplanowanych celów i założonych wskaźników dokonywana jest na etapie oceny formalno-merytorycznej projektu na podstawie całościowych zapisów wniosku o dofinansowanie projektu.

Data zadania pytania: 31.07.2024
Data udzielenia odpowiedzi: 31.07.2024

Pytanie wystepuje w następujących naborach