Czy wsparcie koordynatora opieki nad pacjentem traktowane będzie jako usług zdrowotna i powinno być świadczone przez podmioty wykonujące działalność leczniczą uprawnione do tego na mocy prawa powszechnie obowiązującego? Czy możliwe jest zatrudnienie koordynator opieki nad pacjentem przez podmiot administracji publicznej (Gminę) w oparciu o umowę o pracę?

Kwestie merytoryczne

Zgodnie z Regulaminem wyboru projektów nr FELU.08.06-IZ.00-003/24, usługa zdrowotna to każde świadczenie opieki zdrowotnej, o którym mowa w ustawie z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Wsparcie koordynatora opieki nad pacjentem, w opinii Instytucji Organizującej Nabór nie jest usługą zdrowotną. Koordynator powinien czuwać nad organizacją wsparcia medycznego i innych usług zaplanowanych dla uczestnika projektu w oparciu o indywidualne plany opieki. Niezbędnym jest, aby koordynator opieki nad pacjentem dysponował wykształceniem medycznym, co zostało wskazane w kryterium specyficznym dostępu nr 13 obowiązującymi do naboru nr FELU.08.06-IZ.00-003/24.

Należy mieć na względzie, że angażowanie personelu (kadry), wykonawców do projektu powinno odbywać się na podstawie Wytycznych dotyczących kwalifikowalności wydatków na lata 2021-2027. Ponadto zatrudnienie takiej osoby (koordynatora) powinno być zgodne z regulacjami obowiązującymi w podmiocie i przepisami prawa powszechnie obowiązującego.

Data zadania pytania: 07.02.2025
Data udzielenia odpowiedzi: 14.02.2025

Pytanie wystepuje w następujących naborach