Czy w ramach naboru (typ projektu nr 6: Rozwój usług specjalistycznych i interwencyjnych dla osób doświadczających kryzysu, przemocy, dyskryminacji, poprzez m.in. tworzenie i rozwój ośrodków interwencji kryzysowej i punktów interwencji kryzysowej m.in. poradnictwo psychologiczne, socjalne, terapeutyczne, prawne lub innych specjalistów, grupy wsparcia, telefony zaufania/telefoniczna interwencji kryzysowa) możliwa jest realizacja "mobilnego punktu interwencji kryzysowej" (tj. dojazdu ze wsparciem specjalistów do różnych miejsc w woj. lubelskim, w tym do gmin wiejskich)? Wsparcie mobilnego punktu miałoby charakter czasowy (np. 5 dni w miesiącu na obszarze gminy X, kolejne 5 dni w miesiącu na obszarze gminy Y, itd.), a nie stały (tj. nie na cały okres realizacji projektu)

Kwestie merytoryczne

Projekt powinien być skierowany do grup wymagających określonego wsparcia, zgodnie z uzasadnionymi potrzebami oraz na obszarze, na którym występuje ograniczona dostępność usług wynikająca z przeprowadzonej diagnozy. Zgodnie z definicją interwencji kryzysowej wskazaną w Regulaminie wyboru projektów nr FELU.08.08-IZ.00-001/23 w ramach Działania 8.8 Wsparcie rodziny i pieczy zastępczej, w ramach interwencji kryzysowej udziela

się natychmiastowej specjalistycznej pomocy psychologicznej. Zatem, Wnioskodawca powinien zapewnić, że utworzony w ramach projektu punkt interwencji kryzysowej spełni wskazane założenia, w szczególności w zakresie gotowości udzielania natychmiastowej specjalistycznej pomocy psychologicznej osobom potrzebującym interwencji kryzysowej na obszarze objętym realizacją projektu.

Data zadania pytania: 28.06.2023
Data udzielenia odpowiedzi: 28.06.2023

Pytanie wystepuje w następujących naborach