Zgodnie z kryterium specyficznym dostępu nr 1 obowiązującym w ramach naboru nr FELU.09.06-IZ.00-001/24: „Wnioskodawcami uprawnionymi do ubiegania się o dofinansowanie są: 1. jednostki samorządu terytorialnego, 2. jednostki organizacyjne jednostek samorządu terytorialnego (w tym posiadające osobowość prawną, związki, porozumienia i stowarzyszenia JST), 3. osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, w szczególności organizacje pozarządowe, organizacje non-profit, 4. osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych, 5. Pracodawcy”.
Zgodnie z kryterium specyficznym dostępu nr 4 obowiązującym w ramach naboru nr FELU.09.06-IZ.00-001/24, wnioskodawca zakłada realizację projektu w jednym z dopuszczalnych wariantów, tj. „1. Wnioskodawcą jest pracodawca, który kieruje wsparcie do siebie i swoich pracowników lub 2. Wnioskodawcą jest podmiot, który kieruje wsparcie do wskazanych we wniosku o dofinansowanie pracodawców i ich pracowników”. Zgodnie z definicją przedmiotowego kryterium „w przypadku zastosowania wariantu drugiego należy wskazać nazwę oraz numer NIP konkretnych pracodawców, których Wnioskodawca obejmie wsparciem”. Ponadto „Każdy pracodawca może zostać objęty wsparciem tylko w jednym projekcie”.
Z uwagi na powyższe, potencjalny wnioskodawca wybiera właściwy dla siebie wariant realizacji projektu z uwzględnieniem struktury własnego przedsiębiorstwa. Należy mieć na uwadze, że zgodnie z kryterium specyficznym dostępu nr 5 Projekt jest skierowany do właściwej grupy docelowej: „Projekt skierowany jest do pracodawców posiadających siedzibę (filię, delegaturę, oddział bądź inną prawnie dozwoloną formę organizacyjną działalności podmiotu) na terenie województwa lubelskiego oraz do ich pracowników, w tym kadry zarządzającej, pracujących na terenie województwa lubelskiego”.
Data zadania pytania: 28.10.2024
Data udzielenia odpowiedzi: 28.10.2024