Zgodnie z kryterium specyficznym dostępu nr 4 Liczba wniosków: Wnioskodawca składa maksymalnie jeden wniosek o dofinansowanie projektu w ramach naboru. Kryterium odnosi się wyłącznie do występowania danego podmiotu w charakterze wnioskodawcy, a nie partnera. Złożenie przez jednego Wnioskodawcę (Stowarzyszenie) trzech wniosków o dofinansowanie projektu skutkowałoby niespełnieniem wskazanego kryterium.
Zgodnie z kryterium specyficznego dostępu nr 1, tj.: Wnioskodawcą uprawnionym do ubiegania się o dofinansowanie jest:
- podmiot uprawniony do prowadzenia edukacji przedszkolnej, tj. publiczne lub niepubliczne przedszkole lub inna funkcjonująca forma wychowania przedszkolnego
lub
- organ prowadzący podmiot wymieniony w lit. a);
lub
- inny podmiot zamierzający prowadzić ośrodek wychowania przedszkolnego (OWP)
lub
szkoły i placówki oświatowe oraz ich organy prowadzące.
W odniesieniu do powyższych kryteriów, Instytucja Organizująca Nabór (ION) na etapie składania wniosków nie posiada wystarczającej wiedzy w zakresie statusu prawnego, osobowości prawnej i powiązań pomiędzy stowarzyszeniem, szkołami i OWP, systemu pełnomocnictw/upoważnień, a także przepływów finansowych, polityki rachunkowości i zależności pomiędzy poszczególnymi jednostkami
Jeśli wnioskodawcą będzie organ prowadzący tj, stowarzyszenie, wszystkie informacje podane we wniosku dot. spełnienia kryteriów (w tym kryterium obrotu) należy odnieść do wnioskodawcy. Kwestia wyliczenia prawidłowej kwoty obrotu leży po stronie wnioskodawcy. Kryterium będzie oceniane na podstawie deklaracji we wniosku, gdyż nie są wymagane żadne załączniki finansowe (ani na etapie składania wniosku, ani na etapie podpisywania umowy).
Szkoła, która nie ma osobowości prawnej, nie może złożyć samodzielnie wniosku o dofinansowanie i zaciągać zobowiązań finansowych, tym samym nie może stanowić strony umowy o dofinansowanie bez odpowiednich umocowań prawnych.
|