Zgodnie z zapisami Regulaminu wyboru projektów FELU.10.03-IZ.00-001/24 oraz kryterium specyficznym dostępu nr 1: Wnioskodawcą uprawnionym do ubiegania się o dofinansowanie jest: a) organizacja pozarządowa albo b) instytucja prowadząca działalność oświatową lub kulturalną albo c) poradnia psychologiczno- pedagogiczna oraz jej organ prowadzący albo d) jednostka samorządu terytorialnego (oraz jej jednostki organizacyjne), jej związki, porozumienia i stowarzyszenia albo e) szkoła i placówka oświatowa oraz jej organ prowadzący.
Forma prawna prowadzonej działalności nie decyduje o zakwalifikowaniu do kategorii podmiotu uprawnionego do dofinansowania. Należy mieć na uwadze uwarunkowania w zakresie prowadzenia działalności oświatowej lub kulturalnej oraz warunki wynikające z pozostałych kryteriów specyficznych dostępu, w szczególności kryterium specyficzne dostępu nr 5 Doświadczenie wnioskodawcy/partnera, które wskazuje na konieczność posiadania doświadczenia w zakresie merytorycznym, którego dotyczy projekt oraz pracy z grupą docelową, którą wnioskodawca zamierza objąć wsparciem.
Na tej podstawie wnioskodawca powinien wskazać we wniosku o dofinansowanie projektu, którą definicję podmiotu ubiegającego się o dofinansowanie spełnia, w sposób pozwalający osobie oceniającej wniosek jednoznacznie stwierdzić, czy wnioskodawca jest podmiotem uprawnionym do ubiegania się o dofinansowanie. Kryterium będzie weryfikowane na podstawie zapisów we wniosku o dofinansowanie.
Należy mieć na uwadze, że przedmiotem zapytań w zakresie procedury wyboru projektów o charakterze ogólnym oraz dotyczących Regulaminu nie mogą być konkretne zapisy czy rozwiązania zastosowane w danym projekcie. Należy jednocześnie pamiętać, że odpowiedź udzielona nie jest równoznaczna z wynikiem oceny projektu.
Data zadania pytania: 20.03.2024
Data udzielenia odpowiedzi: 20.03.2024