Zgodnie z kryterium specyficznym dostępu nr 6 Zakres wsparcia: Projekt zakłada realizację jednego programu kompleksowej rehabilitacji ułatwiającej powrót do pracy w co najmniej jednym z poniższych obszarów:
- chorób zakaźnych,
- chorób układu krążenia,
- chorób układu nerwowego, jako element szerszej ścieżki umożliwiającej danej osobie utrzymanie lub powrót do zatrudnienia.
Zgodnie z powyższym, w ramach projektu realizowany może być wyłącznie jeden program kompleksowej rehabilitacji ułatwiający powrót do pracy. Natomiast przedmiotowy program może dotyczyć jednego lub więcej obszarów wskazanych w cytowanym kryterium specyficznym dostępu nr 6.
Biorąc pod uwagę definicję kryterium specyficznego dostępu nr 5 Doświadczenie wnioskodawcy i/lub partnera, które „ma na celu zapewnienie prawidłowej realizacji projektu poprzez podmioty posiadające niezbędne doświadczenie”, wskazane przez Państwa doświadczenie umożliwia realizację programu kompleksowej rehabilitacji ułatwiającego powrót do pracy w obszarze chorób układu nerwowego.
Ponadto należy mieć na uwadze, że zgodnie z kryterium specyficznym dostępu nr 12 Zaplecze kadrowe wnioskodawcy lub partnera: Wnioskodawca lub Partner dysponuje personelem medycznym z doświadczeniem w realizacji usług leczniczych/ rehabilitacyjnych w obszarze/obszarach programu kompleksowej rehabilitacji (zgodnie z wybranym obszarem w ramach kryterium specyficznego dostępu nr 6)
Należy mieć na uwadze, że przedmiotem zapytań w zakresie procedury wyboru projektów o charakterze ogólnym oraz dotyczących Regulaminu nie mogą być konkretne zapisy czy rozwiązania zastosowane w danym projekcie. Należy jednocześnie pamiętać, że odpowiedź udzielona nie jest równoznaczna z wynikiem oceny projektu.
Data zadania pytania: 22.03.2024
Data udzielenia odpowiedzi: 22.03.2024