4. Działanie 4.3 Wspieranie efektywności energetycznej i energooszczędności w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych
Typy projektów:
1. Przebudowa/wymiana nieefektywnych źródeł ciepła opartych o paliwa stałe, w tym zastosowanie systemów grzewczych opartych na niskoemisyjnych źródłach energii/OZE wraz z przyłączami budynków do sieci gazowej i miejskiej sieci ciepłowniczej połączona z termomodernizacją budynków, z wyłączeniem inwestycji w budownictwie jednorodzinnym.
2. Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej wraz z instalacją urządzeń OZE oraz wymianą/modernizacją źródeł ciepła albo podłączeniem do sieci ciepłowniczej / chłodniczej, a także instalacją systemów zarządzania energią oraz promowaniem energooszczędności.
3. Kompleksowa modernizacja energetyczna wielorodzinnych budynków mieszkalnych wraz z instalacją urządzeń OZE oraz wymianą/modernizacją źródeł ciepła albo podłączeniem do sieci ciepłowniczej / chłodniczej, a także instalacją systemów zarządzania energią oraz promowaniem energooszczędności.
4. Budowa budynków pasywnych przez sektor publicznych, mająca na celu pełnienie przez ten sektor wzorcowej roli w zakresie efektywności energetycznej.
5. Efektywne sieci ciepłownicze/chłodnicze wraz z magazynami energii (budowa/rozbudowa/ modernizacja), inwestycje do 5 MW mocy zamówionej.
Sposób wyboru: niekonkurencyjny
5. Działanie 4.5 Wspieranie energooszczędności
Typy projektów:
2. Budowa budynków pasywnych przez sektor publiczny, mająca na celu pełnienie przez ten sektor wzorcowej roli w zakresie efektywności energetycznej.
3. Efektywne sieci ciepłownicze/chłodnicze wraz z magazynami energii (budowa/rozbudowa/ modernizacja), inwestycje do 5 MW mocy zamówionej.
Sposób wyboru: konkurencyjny
Termin konsultacji społecznych: 24 kwietnia 2025 r. – 5 maja 2025 r.
Dla kogo?
W konsultacjach społecznych mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, a w szczególności przedstawiciele samorządów terytorialnych, przedsiębiorców, partnerów społeczno-gospodarczych, administracji rządowej, organizacji pozarządowych oraz środowisk akademickich i naukowo-badawczych.
Jak zgłosić uwagi lub wyrazić opinię?
Propozycja kryteriów wyboru projektów oraz formularz uwag dostępne są na stronie funduszeUE.lubelskie.pl w zakładce (Aktualności).
Pobierz i wypełnij Formularz udziału w konsultacjach społecznych. Wypełniony kwestionariusz w wersji edytowalnej prześlij na adres: konsultacjekryteria2021-2027@lubelskie.pl do dnia 5 maja 2025 r. (włącznie).
UWAGA:
Opinie i uwagi zgłoszone w ramach konsultacji w sposób inny niż wyżej opisany nie będą rozpatrywane.
Informacja o zakresie uwzględnienia uwag i wniosków zostanie podana do publicznej wiadomości w terminie 30 dni od upływu terminu składania uwag.