Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie ogłasza nabór w ramach działania
9.7 Outplacement
Wyniki
EFS+
FELU.09.07-IP.02-001/23

Działania 9.7 Outplacement

14.05.2024

Wynik oceny formalno-merytorycznej

Informacja dotycząca zatwierdzenia wyników oceny formalno-merytorycznej w ramach naboru nr FELU.09.07-IP.02-001/23, Działania 9.7 Outplacement, Priorytetu IX Zaspokajanie potrzeb rynku pracy programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.
Instytucja Pośrednicząca programem Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 informuje, że w dniu 28 grudnia 2023 roku Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą nr DXXXIV/9426/2023 w sprawie zatwierdzenia wyników oceny projektów na etapie oceny formalno-merytorycznej w ramach naboru nr FELU.09.07-IP.02-001/23, Działania 9.7 Outplacement Priorytetu, Priorytetu IX Zaspokajanie potrzeb rynku pracy programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 zatwierdził: Listę projektów zakwalifikowanych do etapu negocjacji oraz Listę projektów, które zostały negatywnie ocenione na etapie oceny formalno-merytorycznej.

31.08.2023

Zestawienie złożonych wniosków

W odpowiedzi na nabór konkurencyjny nr FELU.09.07-IP.02-001/23 w okresie od 16.08.2023 r. do 28.08.2023 r. zostało złożonych 67 wniosków o dofinansowanie za pośrednictwem SOWA EFS.

Szczegóły naboru

DLA KOGO

  • Administracja publiczna
  • Organizacje społeczne i związki wyznaniowe
  • Osoby fizyczne
  • Partnerzy społeczni
  • Służby publiczne

Uszczegółowienie typów Wnioskodawców znajduje się w Regulaminie
wyboru projektów Działania 9.7 Outplacement

NA CO

  • Wsparcie na rzecz dostosowania umiejętności i kwalifikacji zawodowych do potrzeb rynku pracy oraz na rzecz przepływów na rynku pracy

W ramach naboru wsparcie może zostać udzielone wyłącznie w ramach 1 typu projektu (zgodnie z SZOP):

Outplacement dla pracowników zagrożonych zwolnieniem, przewidzianych do zwolnienia, zwolnionych z przyczyn niedotyczących pracownika lub osób odchodzących z rolnictwa.

Jak się ubiegać

Jak składać wniosek?

Online

Wniosek o dofinansowanie projektu należy opracować z wykorzystaniem generatora wniosków o dofinansowanie w SOWA EFS, który jest narzędziem informatycznym przeznaczonym do obsługi procesu ubiegania się o środki pochodzące z EFS+. Aplikacja dostępna jest za pośrednictwem strony internetowej:
https://sowa2021.efs.gov.pl.

Przy opracowywaniu wniosku należy korzystać z Instrukcji użytkownika Systemu Obsługi Wniosków Aplikacyjnych Europejskiego Funduszu Społecznego (SOWA EFS) dla wnioskodawców/beneficjentów dostępnych na wyżej wskazanej stronie internetowej.

Instytucja ogłaszająca nabór

Lublin, ul. Obywatelska 4

Oni odpowiedzą na Twoje pytania

Punkt kontaktowy Funduszy Europejskich Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie
Lublin, ul. Obywatelska 4, pok. 330
  • Zgodnie z kryterium specyficznym nr 7 "Wnioskodawca i/lub Partner składa nie więcej niż jeden wniosek o dofinansowanie projektu w ramach naboru", natomiast oczywista omyłka pisarska w Regulaminie zostanie niezwłocznie skorygowana. Informacja w tym zakresie zostanie zamieszczona na stronie internetowej w formie zakualnej wersji regulaminu.

    Data zadania pytania: 27.07.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 27.07.2023
  • Zgodnie z SzOP Działanie FELU.09.07 Outplacement w ramach działania Wnioskodawcy mogą realizować Typ projektu 1: Outplacement dla pracowników zagrożonych zwolnieniem, przewidzianych do zwolnienia, zwolnionych z przyczyn niedotyczących pracownika lub osób odchodzących z rolnictwa oraz Grupę docelową stanowią pracownicy zagrożeni zwolnieniem, pracownicy przewidziani do zwolnienia lub osoby zwolnione z przyczyn niedotyczących pracownika oraz osoby odchodzące z rolnictwa. Regulamin wyboru projektów do dofinansowania w sposób konkurencyjny w ramach naboru nr FELU.09.07-IP.02-001/23 Działanie 9.7 Outplacement (...), określa osobę pracującą w wieku od 15 do 89 lat, która: wykonuje pracę, za którą otrzymuje wynagrodzenie, z której czerpie zyski lub korzyści rodzinne. Z uwagi na powyższe pracownicy młodociani zatrudniani na umowę o pracę w wieku 15-17 lat mogą wziąć udział w projekcie.

    Data zadania pytania: 02.08.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 02.08.2023
  • W ramach naboru FELU.09.07-IP.02-001/23 wsparcie może zostać udzielone wyłącznie w ramach 1 typu projektu (zgodnie z SZOP): „Outplacement dla pracowników zagrożonych zwolnieniem, przewidzianych do zwolnienia, zwolnionych z przyczyn niedotyczących pracownika lub osób odchodzących z rolnictwa”, a Zakres interwencji dotyczy: „140 - Wsparcie na rzecz dostosowania umiejętności i kwalifikacji zawodowych do potrzeb rynku pracy oraz na rzecz przepływów na rynku pracy, 146 - Wsparcie na rzecz przystosowywania pracowników, przedsiębiorstw i przedsiębiorców do zmian”. W przypadku szkoleń osobom biorącym udział w takiej formie wsparcia, zastosowanie mają zapisy „Wytycznych dotyczących realizacji projektów z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w regionalnych programach na lata 2021-2027”, tj. Rozdział 3, Podrozdział 3.3, pkt 2). Natomiast jeżeli osoba będąca uczestnikiem projektu bierze udział we wsparciu stażowym w ramach projektu powinna spełniać warunek dotyczący: za zwolnioną uważa się osobę pozostającą bez zatrudnienia, która utraciła pracę z przyczyn niedotyczących pracownika w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu i nie posiada jednocześnie źródła dochodu z tytułu innej działalności zarobkowej wykonywanej w wymiarze równym lub większym niż połowa wymiaru czasu pracy lub nie jest jednocześnie osobą samozatrudnioną. W związku z powyższym osobie pracującej nie przysługuje stypendium stażowe.

    Data zadania pytania: 02.08.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 02.08.2023
  • Regulamin wyboru projektów do dofinansowania w sposób konkurencyjny w ramach naboru nr FELU.09.07-IP.02-001/23 Działania 9.7 Outplacement , Priorytetu IX Zaspokajanie potrzeb rynku pracy programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 w tym Szczegółowy Opis Priorytetów Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 nie określa katalogu możliwych form wsparcia grupy docelowej. Warunki konieczne dotyczące wsparcia określają Kryteria specyficzne dostępu, tj.: udzielenie wsparcia w ramach projektu jest poprzedzone analizą umiejętności, predyspozycji i potencjału zawodowego danego uczestnika projektu oraz co najmniej 60% osób korzystających ze wsparcia w formie szkoleń, kursów uzyska kwalifikacje lub kompetencje, a także Kluczowe warunki realizacji projektów w ramach Działania 9.7 zgodnie z SZOP. Zgodnie z zapisami Szczegółowego Opisu Priorytetów Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 Działanie FELU.09.07 Outplacement nie jest możliwe wsparcie w postaci dotacji na działalność gospodarczą i wsparcie pomostowe, a formy wsparcia powinny obejmować działania z zakresu: adaptacyjności, aktywizacji społecznej, aktywizacjacji zawodowej, doradztwa zawodowego, kompetencji zawodowych, kwalifikacji, szkoleń zawodowych.

    Data zadania pytania: 08.08.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 08.08.2023
  • ION stoi na stanowisku, iż działania podejmowane w ramach współpracy przyjmują postać międzynarodowych partnerskich projektów prowadzonych w trzech rodzajach programów. Są to:

    Programy współpracy międzyregionalnej - mają na celu wzmocnienie rozwoju regionalnego UE poprzez rozpowszechnianie dobrych praktyk i wiedzy eksperckiej, a także promowanie wymiany doświadczeń.

    Programy współpracy transgranicznej – realizowane na obszarach przygranicznych państw ze sobą sąsiadujących. Te programy wspierają zatrudnienie, mobilność pracowników, włączenie społeczne, integrację społeczności ponad granicami, rozwój wspólnych systemów kształcenia i szkolenia zawodowego.

    Programy współpracy transnarodowej – dotyczą większej części terytorium UE, a także państw spoza Unii, np.: Region Morza Bałtyckiego. Wzmacniają one potencjał instytucji i administracji publicznej poprzez opracowanie i koordynację strategii makroregionalnych i morskich.

    Z uwagi na powyższe, aby spełnić wymagania kryterium premiującego Wnioskodawca powinien rozważyć, czy może wylegitymować się doświadczeniem lub wykazać się prowadzeniem działań na rzecz grupy docelowej planowanej do objęcia wsparciem i/lub realizacji zadań analogicznych do planowanych w projekcie w powyżej opisanym zakresie/obszarze.

    Data zadania pytania: 11.08.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 11.08.2023
  • Wnioskodawca/Beneficjent rekrutując osobę do projektu powinien opierać się na dokumentacji w formie zaświadczeń urzędowych, które są czytelnym/miarodajnym potwierdzeniem kwalifikowalności uczestnika. Opisana sytuacja powinna dotyczyć zaświadczenia z KRUS o ubezpieczeniu i dokumentu potwierdzającego zgłoszenie/rejestrację w ZUS po wyłączeniu z ubezpieczeń w KRUS. W wyjątkowych sytuacjach, w których nie można uzyskać zaświadczenia/dokumentu rejestracyjnego status ten może zostać potwierdzony oświadczeniem ale Wnioskodawca/Beneficjent powinien zweryfikować stan faktyczny poprzez wgląd w dokumenty urzędowe potencjalnego uczestnika.

    Data zadania pytania: 11.08.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 11.08.2023
  • W kontekście wsparcia outplacementowego adaptacyjność należy rozumieć jako przystosowanie do zmian, w tym zmian zachodzących na rynku pracy, pomoc w odnalezieniu się w nowej sytuacji życiowej i zawodowej, umożliwienie i podjęcie szybkiej reakcji odpowiadającej na rzeczywiste potrzeby uczestników, wynikające z przeprowadzonego Indywidualnego Planu Działań (IPD).

    Data zadania pytania: 11.08.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 11.08.2023
  • Wnioskodawca/Beneficjent winien mieć na względzie zapisy Regulaminu wyboru projektów do dofinansowania w sposób konkurencyjny w ramach naboru nr FELU.09.07-IP.02-001/23 Działania 9.7 Outplacement , Priorytetu IX Zaspokajanie potrzeb rynku pracy programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 w tym Szczegółowego Opisu Priorytetów Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 odnoszące się do Typu projektu: „Outplacement dla pracowników zagrożonych zwolnieniem, przewidzianych do zwolnienia, zwolnionych z przyczyn niedotyczących pracownika lub osób odchodzących z rolnictwa”, Grupy docelowej: „ - pracownicy zagrożeni zwolnieniem, - pracownicy przewidziani do zwolnienia, - osoby zwolnione z przyczyn niedotyczących pracownika, - osoby odchodzące z rolnictwa” oraz mieć na względzie Kluczowe warunki realizacji projektów w ramach Działania 9.7 zgodnie z SZOP, tj. „Outplacement stanowi zaplanowane, kompleksowe działania, których celem jest reorganizacja zatrudnienia ograniczająca proces zwolnień lub przeprowadzenie procesu zwolnień uwzględniające udzielenie pomocy zwalnianym lub zwolnionym pracownikom w odnalezieniu się w nowej sytuacji życiowej i zawodowej, w tym przede wszystkim prowadzące do utrzymania lub podjęcia i utrzymania zatrudnienia, a także wsparcia osób odchodzących z rolnictwa”. Z uwagi na powyższe nie jest zasadne uczestnictwo osób biernych zawodowo w projekcie.

    Data zadania pytania: 11.08.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 11.08.2023
  • Biorąc pod uwagę główne założenia Działania 9.7 w opinii ION jednym z najbardziej wymiernych efektów świadczącym o powodzeniu realizacji projektu typu Outplacement będą wskaźniki potwierdzające utrzymanie zatrudnienia lub podjęcie i utrzymanie zatrudnienia. Jednakże określenie wartości docelowej ww. wskaźnika w każdym projekcie warunkowane jest specyfiką realizowanego projektu. Wnioskodawca powinien rozważyć je w kontekście grupy docelowej obejmowanej wsparciem, form wsparcia, jakie zostaną zaproponowane uczestnikom projektu oraz środków finansowych zaplanowanych na tego typu wsparcie. Podczas dokonywania oceny projektu członkowie KOP weryfikują racjonalność i efektywność ekonomiczną kosztów w kontekście relacji wartości uzyskanych efektów do nakładów użytych do ich uzyskania.

    Data zadania pytania: 11.08.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 11.08.2023
  • W ramach naboru FELU.09.07-IP.02-001/23 wsparcie może zostać udzielone wyłącznie w ramach 1 typu projektu (zgodnie z SZOP): „Outplacement dla pracowników zagrożonych zwolnieniem, przewidzianych do zwolnienia, zwolnionych z przyczyn niedotyczących pracownika lub osób odchodzących z rolnictwa”, a zakres interwencji dotyczy: „140 - Wsparcie na rzecz dostosowania umiejętności i kwalifikacji zawodowych do potrzeb rynku pracy oraz na rzecz przepływów na rynku pracy, 146 - Wsparcie na rzecz przystosowywania pracowników, przedsiębiorstw i przedsiębiorców do zmian”. W zwiazku z powyższym wsparcie w postaci subsydiowanego zatrudnienia może dotyczyć jedynie osoby spełniajacej warunek dotyczący braku zatrudnienia i dochodu: za zwolnioną uważa się osobę pozostającą bez zatrudnienia, która utraciła pracę z przyczyn niedotyczących pracownika w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu i nie posiada jednocześnie źródła dochodu z tytułu innej działalności zarobkowej wykonywanej w wymiarze równym lub większym niż połowa wymiaru czasu pracy lub nie jest jednocześnie osobą samozatrudnioną. W przypadku wsparcia w formie refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy należy mieć na względzie zapisy ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. 2023 poz. 735).

    Data zadania pytania: 21.08.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 21.08.2023
  • W ramach naboru FELU.09.07-IP.02-001/23 wsparcie może zostać udzielone wyłącznie w ramach 1 typu projektu (zgodnie z SZOP): „Outplacement dla pracowników zagrożonych zwolnieniem, przewidzianych do zwolnienia, zwolnionych z przyczyn niedotyczących pracownika lub osób odchodzących z rolnictwa”, a Zakres interwencji dotyczy: „140 - Wsparcie na rzecz dostosowania umiejętności i kwalifikacji zawodowych do potrzeb rynku pracy oraz na rzecz przepływów na rynku pracy, 146 - Wsparcie na rzecz przystosowywania pracowników, przedsiębiorstw i przedsiębiorców do zmian”. Zgodnie z zapisami Szczegółowego Opisu Priorytetów Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 Działanie FELU.09.07 Outplacement formy wsparcia powinny obejmować działania z zakresu: adaptacyjności, aktywizacji społecznej, aktywizacji zawodowej, doradztwa zawodowego, kompetencji zawodowych, kwalifikacji, szkoleń zawodowych. W związku z powyższym realizacja wsparcia w postaci stażu zawodowego jest możliwa z uwzględnieniem zapisów zawartych w „Wytycznych dotyczących realizacji projektów z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w regionalnych programach na lata 2021-2027” oraz spełnieniem warunku dotyczącym braku zatrudnienia i dochodu: za zwolnioną uważa się osobę pozostającą bez zatrudnienia, która utraciła pracę z przyczyn niedotyczących pracownika w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu i nie posiada jednocześnie źródła dochodu z tytułu innej działalności zarobkowej wykonywanej w wymiarze równym lub większym niż połowa wymiaru czasu pracy lub nie jest jednocześnie osobą samozatrudnioną.

    Data zadania pytania: 21.08.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 21.08.2023
  • Wnioskodawca/Beneficjent rekrutując osobę do projektu powinien opierać się na dokumentacji w formie zaświadczeń, które są czytelnym/miarodajnym potwierdzeniem kwalifikowalności uczestnika. W wyjątkowych sytuacjach, w których nie można uzyskać zaświadczenia/dokumentu status uczestnika może zostać potwierdzony oświadczeniem ale Wnioskodawca/Beneficjent powinien zweryfikować stan faktyczny poprzez wgląd w dokumenty urzędowe.

    Data zadania pytania: 21.08.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 21.08.2023
  • W ramach naboru FELU.09.07-IP.02-001/23 wsparcie może zostać udzielone wyłącznie w ramach 1 typu projektu (zgodnie z SZOP): „Outplacement dla pracowników zagrożonych zwolnieniem, przewidzianych do zwolnienia, zwolnionych z przyczyn niedotyczących pracownika lub osób odchodzących z rolnictwa”, a Zakres interwencji dotyczy: „140 - Wsparcie na rzecz dostosowania umiejętności i kwalifikacji zawodowych do potrzeb rynku pracy oraz na rzecz przepływów na rynku pracy, 146 - Wsparcie na rzecz przystosowywania pracowników, przedsiębiorstw i przedsiębiorców do zmian”. Zgodnie z zapisami Szczegółowego Opisu Priorytetów Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 Działanie FELU.09.07 Outplacement formy wsparcia powinny obejmować działania z zakresu: adaptacyjności, aktywizacji społecznej, aktywizacji zawodowej, doradztwa zawodowego, kompetencji zawodowych, kwalifikacji, szkoleń zawodowych. W związku z powyższym realizacja wsparcia w postaci stażu, a co za tym idzie uzyskania stypendium stażowego, jest możliwa z uwzględnieniem zapisów zawartych w „Wytycznych dotyczących realizacji projektów z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w regionalnych programach na lata 2021-2027” oraz spełnieniem warunku dotyczącym braku zatrudnienia i dochodu: za zwolnioną uważa się osobę pozostającą bez zatrudnienia, która utraciła pracę z przyczyn niedotyczących pracownika w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu i nie posiada jednocześnie źródła dochodu z tytułu innej działalności zarobkowej wykonywanej w wymiarze równym lub większym niż połowa wymiaru czasu pracy lub nie jest jednocześnie osobą samozatrudnioną. W przypadku osób pracujacych stypendium w wysokości 20% zasiłku przysługuje od dnia podjęcia zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej do dnia zakończenia szkolenia, niezależnie od wymiaru godzin szkolenia. Oznacza to, iż osobom które pracują w momencie rozpoczęcia udzielania wsparcia, stypendium szkoleniowe nie przysługuje.

    Data zadania pytania: 21.08.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 21.08.2023
  • Wnioskodawca/Beneficjent powinien opierać się na dokumentacji w formie zaświadczeń/umów, które są czytelnym/miarodajnym potwierdzeniem stanu faktycznego. W wyjątkowych sytuacjach, w których nie można uzyskać zaświadczenia/dokumentu status zatrudnienia może zostać potwierdzony oświadczeniem ale Wnioskodawca/Beneficjent powinien zweryfikować stan faktyczny poprzez wgląd w dokumenty urzędowe.

    Data zadania pytania: 21.08.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 21.08.2023
  • Zgodnie z Regulamin wyboru projektów do dofinansowania w sposób konkurencyjny w ramach naboru nr FELU.09.07-IP.02-001/23 Działania 9.7 Outplacement , Priorytetu IX Zaspokajanie potrzeb rynku pracy programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027: "Za zwolnioną uważa się osobę pozostającą bez zatrudnienia, która utraciła pracę z przyczyn niedotyczących pracownika w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu i nie posiada jednocześnie źródła dochodu z tytułu innej działalności zarobkowej wykonywanej w wymiarze równym lub większym niż połowa wymiaru czasu pracy lub nie jest jednocześnie osobą samozatrudnioną". Z uwagi na powyższe osoba zwolniona musi spełniać wspomniany warunek czasowy.

    Data zadania pytania: 21.08.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 21.08.2023
  • Zgodnie z informacją zawartą w LWK 2021-2027 EFS+ wskaźniki rezultatu bezpośredniego mierzony jest do 4 tygodni od zakończenia udziału w projekcie.

    Data zadania pytania: 21.08.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 21.08.2023
  • Pracownicy są definiowani na podstawie przepisów prawa pracy w oparciu o ustawę z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2022 r., poz. 1510 z późn. zm.).

    Data zadania pytania: 24.08.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 24.08.2023
  • Regulamin wyboru projektów do dofinansowania w sposób konkurencyjny w ramach naboru nr FELU.09.07-IP.02-001/23 Działania 9.7 Outplacement , Priorytetu IX Zaspokajanie potrzeb rynku pracy programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 w tym Szczegółowy Opis Priorytetów Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 nie określa katalogu możliwych form wsparcia grupy docelowej. Warunki konieczne dotyczące wsparcia określają Kryteria specyficzne dostępu, tj.: udzielenie wsparcia w ramach projektu jest poprzedzone analizą umiejętności, predyspozycji i potencjału zawodowego danego uczestnika projektu oraz co najmniej 60% osób korzystających ze wsparcia w formie szkoleń, kursów uzyska kwalifikacje lub kompetencje, a także Kluczowe warunki realizacji projektów w ramach Działania 9.7 zgodnie z SZOP. Zgodnie z zapisami Szczegółowego Opisu Priorytetów Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 Działanie FELU.09.07 Outplacement formy wsparcia powinny obejmować działania z zakresu: adaptacyjności, aktywizacji społecznej, aktywizacjacji zawodowej, doradztwa zawodowego, kompetencji zawodowych, kwalifikacji, szkoleń zawodowych. Wobec powyższego, w opinii ION, jest możliwe finansowanie studiów podyplomowych, jednakże Wnioskodawca powienien mieć na względzie długość przewidywanego wsparcia w odniesieniu do planowanego okresu trwania projektu. Ponadto ION rekomenduje, aby rzeczowe wsparcie było realizowane w oparciu o zasady zawarte w ustawie z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. 2023 poz. 735) z zachowaniem zapisów Wytycznych dotyczących kwalifikowalności wydatków na lata 2021-2027 w szczególności w zgodności z podrozdziałem 2.2. Ogólne warunki kwalifikowalności.

    Data zadania pytania: 24.08.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 24.08.2023
  • Zgodnie z Załącznikiem nr 3 do Regulaminu wyboru projektów Kryteria wyboru projektów w ramach Działania 9.7 Outplacement programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, w którym wskazano definicję kryterium nr 5 - na etapie oceny formalno-merytorycznej kryterium zostanie zweryfikowane na podstawie zapisów we wniosku o dofinansowanie projektu.

    Data zadania pytania: 24.08.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 24.08.2023
  • Określajac definicję pracownika zagrożonego zwolnieniem należy mieć na wzgledzie zapisy Regulaminu wyborów projektów do dofinansowania w sposób konkurencyjny w ramach naboru nr FELU.09.07-IP.02-001/23 Działania 9.7 Outplacement, Priorytetu IX Zaspokajanie potrzeb rynku pracy programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, w szczególności uwzględniając: Podstawy prawne i dokumenty programowe, tj. Regulacje krajowe oraz zgodność z celem szczegółowym 4 d) (EFS+) wspieranie dostosowania pracowników, przedsiębiorstw i przedsiębiorców do zmian, wspieranie
    aktywnego i zdrowego starzenia się oraz zdrowego i dobrze dostosowanego środowiska pracy, które uwzględnia zagrożenia dla zdrowia; typem projektu 1: Outplacement dla pracowników zagrożonych zwolnieniem, przewidzianych do zwolnienia, zwolnionych z przyczyn niedotyczących pracownika lub osób odchodzących z rolnictwa i związane z grupą docelową.

    Data zadania pytania: 28.08.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 28.08.2023
  • Zgodnie z SZOP grupę docelową w ramach Działania 9.7 stanowią:
    - Pracownicy zagrożeni zwolnieniem,
    - Pracownicy przewidziani do zwolnienia lub osoby zwolnione z przyczyn
    niedotyczących pracownika,
    - Osoby odchodzące z rolnictwa.

    Z uwagi na powyższe pracownik przewidziany do zwolnienia, który znajduje się w okresie wypowiedzenia stosunku pracy lub stosunku służbowego z przyczyn niedotyczących pracownika wpisuję sie w ww. definicję grupy docelowej, natomiast pracownik, który został poinformowany przez pracodawcę o zamiarze nieprzedłużenia przez niego stosunku pracy lub stosunku służbowego i nie posiada jednocześnie źródła dochodu z tytułu innej działalności zarobkowej wykonywanej w wymiarze równym lub większym niż połowa wymiaru czasu pracy lub nie jest jednocześnie osobą samozatrudnioną nie jest objęty ww. definicją.

    Data zadania pytania: 28.08.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 28.08.2023
  • Sposób i rodzaj wniesienia wkladu własnego regulują zapisy Regulaminu wyboru projektów do dofinansowania w sposób konkurencyjny w ramach naboru nr FELU.09.07-IP.02-001/23 Działania 9.7 Outplacement , Priorytetu IX Zaspokajanie potrzeb rynku pracy programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 ujęte w Rozdziale IV, Podrozdziale 4.1 Wkład własny.

    Data zadania pytania: 28.08.2023
    Data udzielenia odpowiedzi: 28.08.2023

Dokumenty

Finanse

Poziom dofinansowania
do 85%
Forma wsparcia
Szkolenie, Program wsparcia
Typ naboru
Konkurencyjny

Termin naboru

start

16.08.2023

koniec

28.08.2023

Wyniki

05.03.2024

Instytucja ogłaszająca nabór

Lublin, ul. Obywatelska 4

Oni odpowiedzą na Twoje pytania

Punkt kontaktowy Funduszy Europejskich Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie
Lublin, ul. Obywatelska 4, pok. 330